Důležité informace

Důležité informace

FAQ

 • Jaký obor si vybrat?

  Studenti si volí obory vysokoškolského studia na základě jejich zájmu, schopností a představ o budoucím uplatnění.

  Vzhledem k tomu, že zahraniční studenti dělají přijímací zkoušky spolu s českými, existují určité obory, na které je v konkurenci s českými uchazeči přijetí více pravděpodobné, než na jiné.

  Následující tabulka úspěšnosti absolventů přípravných kurzů ÚJOP UK při přijímacím řízení na veřejné vysoké školy (studium v češtině zdarma) vychází ze vzorku přibližně 2 000 zahraničních studentů a je založena na několikaletých statistikách:

   

  Skupina oborů Úspěšnost
  Technické obory 97%
  Medicína a přírodní vědy 83%
  Ekonomické obory 76%
  Humanitní obory 64%

   


  Tradičními obory vysokoškolského studia s velmi vysokou úrovní jsou rovněž umělecké obory (hudební, divadelní, filmové a výtvarné obory). Součástí přijímací zkoušky ke studiu těchto oborů je talentová zkouška. Přípravný kurz ke studiu na vysokých školách uměleckého zaměření pořádá středisko Praha-Krystal.

  Úspěšnost studentů při přijímacím řízení na soukromé vysoké školy je prakticky 100%.

 • Jak se přihlásit na kurs?

  Zájemcům o studium v České republice doporučujeme roční přípravné kurzy.
  Zájemcům o kurzy češtiny (bez přípravy z odborné terminologie) doporučujeme různé intezivní, neintenzivní či individuální kurzy.

  Stačí se přihlásit vyplněním  a odesláním elektronické přihlášky. Poté je nutné kurz zaplatit z důvodu registrace.
  Podrobné informace k přihlášení naleznete ZDE.

   

 • Kdo mi zajistí překlad dokumentů?

  K žádosti o vízum musíte předložit všechny dokumenty v češtině. Dokumenty, které jsou vám zasílány ze studijního oddělení, již nemusíte překládat, ty jsou v češtině. Nicméně 2-3 dokumenty přeložit musíte:

  • POTVRZENÍ (VÝPIS) Z BANKY
  • VÝPIS Z REJSTŘÍKU TRESTŮ
  • SOUHLAS RODIČŮ S VYCESTOVÁNÍM – pouze nezletilí studenti

  Překlady u prověřených překladatelů i s razítkem soudního tlumočníka/překladatele vám zajistíme my. Podrobné informace naleznete v sekci služeb. Nedoporučujeme nechávat si přeložit dokumenty od překladatelů ve vaší zemi. Každý překlad musí mít razítko soudního překladatele.

 • Co je součástí ceny našich kurzů?

  Součástí ceny všech našich kurzů je:

  • jazyková příprava (kurzy češtiny ve Voršilské – 25h/týdně, přípravné kurzy – 35h/týdně), v případě přípravných kurzů příprava z jazyka i odborných předmětů
  • základní učební materiály

  Studentům přípravných kurzů pomáháme s vyřízením nostrifikace, podáváme konzultace ohledně výběru vysoké školy, pomáháme s adaptací po příjezdu, zajišťujeme kulturní program mimo výuku.

 • Poskytujete nějaké garance?

  Jediné, co vám můžeme garantovat, je kvalita našich kurzů, která je prověřena tisíci studentů, kteří se dostali na státní vysoké školy různého zaměření za desítky let našeho působení. Za garanci kvality považujeme i fakt, že se u nás připravují ke studiu vládní stipendisté.

  Můžeme vám též garantovat, že vám nebudeme nasazovat růžové brýle, ale pravdivě vám sdělíme veškeré informace o studiu v České republice.

  U nás se nemusíte bát, že po vás budeme neustále požadovat další a další peníze - cena za přípravné programy je konečná, žádné další peníze od vás po příjezdu za přípravný program požadovat nebudeme!

  Garantovat, že se dostanete na vysokou školu, vám nemůžeme, jelikož záleží na vás, zda složíte přijímací zkoušky. My vám garantujeme, že vám poskytneme co nejlepší přípravu, abychom vám usnadnili úspěšně projít náročným přijímacím řízením a dále i studovat na vámi vybrané vysoké škole.

  Pokud vám něco slíbíme, tak to také dodržíme!

FAQ
+420 224 990 420
Napište nám
X